fbpx

Web Tasarımı Nedir?

Web design

Web tasarımı; özel olarak seçilip düzenlenen görsellerle, o görseller için hazırlanıp yazılan metinlerin oluşturduğu sitenin içindeki içerikleri site ziyaretçilerine düzenli, en duru haliyle sunma işlemidir. Bursa web tasarımı hizmetinde en başarılı firmalar arasında bulunmakta ve tüm özverimizle hizmet sunmaktayız.
Web sitesi tasarlayabilmek istiyorsanız elinizde bir taslak proje olmalıdır. Marka, marka sahibi, şirket imajı, verilen hizmet bu taslak projenin temelini oluşturur. Mesela; bir müteahhitin sunmak istediği inşaat sitesi, bir öğretmenin paylaşmak istediği bilgilerin bulunduğu site, bir tekstilcinin ürünlerini sattığı site ya da bir doktorun operasyonlarının tanıttığı site düşünceleri taslak projedir. Web tasarımı firma sahiplerini, firmaları halka açmak için yapılan çalışmalardır.


Web Tasarımı Unsurları

Düzen: Web tasarımı yapılırken site için seçilen metinlerin, görsellerin ve ara yüz grafiklerinin karışık olmaması gerekir. Her şey düzen içerisinde yer almalıdır. Eğer bir bilgiye ulaşmada kullanılıyorsa site; düzenlilik hız kazandırır.

Renk: Renkler detay olarak görülebilir fakat ziyaretçinin psikolojisi için çok önemlidir. Seçilen renkler firmanın tarzını ve kurumsallığını göstermelidir. Ziyaretçiyi satın almaya yönlendirmelidir.

İçerik: Görselliğin ön planda ve sıkıcı olmayan, bilgilendirici metinlerin olduğu içerikle üretilmelidir. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı ilgi çekici, duru dille yazılmış ve seo uyumlu olmalıdır.

Grafikler: Logo, görseller, anket ya da grafikler, metin haricindeki düzenlemeler siteyi yavaşlatmamalı ve kolay anlaşılır olmalıdır.


Web Tasarımının Aşamaları

İlk adım yukarıda belirttiğimiz gibi projenin belirlenmesidir.
Projeyi oluşturmada ilk bakılan nokta ihtiyaçlardır. Sitenin tasarlanış sebebi; firmayı tanıtmaktır. Aynı zamanda kazanç getirisini artırmak için de tasarlanabilir. Bu nedenle geniş çaplı şekilde rakiplerin analizleri yapılmalıdır. Profesyonel web tasarım Bursa firmalarından biri olarak en doğru şekilde projenizi düzenlemenize yardımcı oluyoruz.

Kurumsal Kimlik Çalışması: Web tasarımı projesinde site yayımlanmadan önce yapılması gereken çalışmalar vardır. Kurumsal kimlik de bunlardan biridir. Örneğin; markanın amblemi, ismi ve imajı kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Amblem, renk seçimleri, tanıtım sloganı vb. kurumsal kimlik unsurları tasarım aşamasındaki önemli öğelerden birkaçıdır.

Grafik Tasarım Çalışması: Grafik tasarımı aşamasında; özel tercihler, kurumsal kimlik, proje ve markanın imajı dikkate alınır. Fotoğraf düzenleme programlarıyla sitenin görselliği tasarlanır. Web sitesinde ziyaretçilere sunulacak fotoğraf, grafik gibi metin dışı öğeler özenle seçilip hazırlanır. En uygun şekilde konumlandırılır. Bu grafik tasarım çalışmasının yazılıma da uygun olması gerekir. Bursa yazılım şirketleri arasında sitenize en uygun yazılımı yapacak firma biz olabiliriz.

Web Sayfası Kodlaması: Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Explorer gibi çevrimiçi tarayıcıların sayfanızı net ve sorunsuz şekilde görüntüleyebilmesi için web tasarımının uygun web tasarımı dillerinde kodlanması gerekir. Grafik tasarımı, kodlama ve içeriklerin belirlenmesiyle sitenin genel görünümü neredeyse hazır hale gelir. Bursa’da web sitesi yapan firmalar içerisinde en iyi kodlamayı yapanlar arasında bulunmaktayız.

İçerik Yönetim Sistemi: Görsel, anket, grafik, izlenecek öğeler, tanıtım yazıları vb. içerikleri ekle / çıkar uygulamasını yapabilme üzerine kodlanan yazılımlara denir. Marka sahibinin tasarımı yapan kişiden bağımsız sitedeki öğeleri düzenleyebilmesini sağlar. Bir çok web sitesi düzenleme ya da tasarlama hizmeti veren ajanslar ya da bağımsız tasarımcılar; web tasarımını yaparken bu sistemi kullanır ve siteyi hizmet alan firmaya sunar.
İstediğiniz her hizmet için Bursa’da web tasarımı ve yazılım alanında en iyiyi size vermek için elimizden geleni yapıyoruz.